<Ocak 2019>
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Okçuluğun Geleceği Beyoğlu’nda

Beyoğlu sınırları içerisinde belirlenen okullarda, gerek sosyal gerekse bedenen ve ruhen bir disiplin bütünlüğü sağlayan ve okul çağındaki çocukların gelişimine katkıda bulunan okçuluk sporunun başlangıç düzeyinde teorik ve pratik eğitimini vermek adına üç yıldır devam eden “Okullarda Okçuluk” projemiz yeni dönemine başladı. Klasik spor anlayışının dışına çıkarak gençlerimize ata sporumuz okçuluğu tanıtmak, sevdirmek ve geleceğin okçularını yetiştirmek amacıyla düzenlediğimiz projemize kadar her yıl 12 bin öğrenci katılıyor.

Öğrenciler eğitimlerini tamamladıktan sonra da yeteneklerini sergileme fırsatı buluyor. Gençler düzenlediğimiz Okçuluk Turnuvası’nda hünerlerini gösterirken hem eğleniyor hem sosyalleşme imkânı buluyor hem de arkadaşları ile yarışarak mücadele ruhu kazanmış ve rekabet duygusunu keşfetmiş oluyor.

Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beyoğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Okçular Vakfı Spor Kulübü’nün ortaklığıyla gerçekleşen projede uzman eğitmenlerimiz, tecrübelerini gençlerimizle paylaşırken okçuluğun tarihi, kültürümüzdeki yeri ve milli bilinçteki önemini hakkında da bilgiler veriyor. Eğitimler, öğrencilerin kendi okullarında Beden Eğitimi dersi sırasında gerçekleştirilirken kullanılan tüm materyaller belediyemiz tarafından karşılanıyor.

Yeni sezonuna hızlı bir giriş yapan Okullarda Okçuluk derslerimizde hedef Beyoğlu’nda bu sporla tanışmayan, ok atmayan kimsenin kalmamasını sağlamak ve geleceğin okçularını yetiştirme yolunda önemli bir adım atmaktır.

Tüm Haberler için Tıklayınız...

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!