<Ocak 2019>
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Kişisel Gelişim Ve Hobi Kursları Devam Ediyor

Beyoğlu Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü olarak her yıl binlerce genci Gençlik Merkezi’nde ağırlıyoruz. Kişisel Gelişim ve Hobi Kursları her sene olduğu gibi bu sene de Beyoğlu gençlerinin en uğrak noktası olmaya devam ediyor. Sosyalleşmek, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve hedeflerine ulaşmak için gerekli donanıma sahip olmak isteyen her gence kapılarını ardına kadar açan Gençlik Merkezi’nde tüm derslerimiz devam ediyor.

Gençlerin Geleceği, Gençlik Merkezi’nde Şekilleniyor

Lise öğrenimini tamamlayan ve tamamlamak üzere olan her gencin önceliği, üniversite sınavından başarı ile ayrılmaktır. Sınava hazırlanan her genç için alacağı destek, onu bir adım daha ileriye taşıyacak ve hedefine yaklaştıracaktır. Bu zorlu süreçte açtığımız Üniversite Hazırlık Kursları ile gençlerin yanında yer alıyor ve ileriye atacakları büyük adımların destekçisi oluyoruz. Açıldığı günden bugüne kadar gençlerin en çok ilgilendiği kurs olan Üniversite Hazırlık Kursu derslerine yoğun katılım ile devam ediyor.

Sanatçı Gençler Yetiştiriyoruz

Sanat ve kültür bir toplumu oluşturan en önemli unsurlar arasında yer alırken bu değerleri gençlerimizle birlikte yükseltiyoruz. Müzikten tiyatroya, fotoğraftan geleneğimizi yaşatan Karagöz’e kadar birçok branşta gençler kendilerini geliştiriyor ve sanatla iç içe sosyalleşme imkanı buluyor. Müzik sınıfımızda gitar, piyano, keman, bağlama kursları ile gençler enstrüman çalmayı öğreniyor, Gençlik Orkestrası ve Korosu ile performanslarını sergileme imkanı elde ediyorlar. Tiyatro sahnemizde kendilerine yer bulan tiyatro öğrencileri temel eğitimlerini alıp sahneleyecekleri oyunlar için hazırlıklarına başladı. Fotoğrafçılık Atölyesi öğrencileri dönem sonunda objektiflerini süsleyen kareleri bizlere sergilemek için şimdiden sabırsızlanıyor. Kültürümüzde ayrı bir yere sahip olan Karagöz’ü tanıyan gençlerimiz, tasvirlerini ve kuklalarını yapmaya başladılar ve onlar da sergileyecekleri gösteri ile her yaştan seyircisi ile buluşacak. Ayrıca yaratıcılıkları ile ön plana çıkmak için hazırlanan Web ve Grafik Tasarımı öğrencileri derslerine hız kesmeden devam ediyor.

Yabancı Dil ve Kişisel Gelişim Kurslarımız Devam Ediyor

Küreselleşen dünyada her alanda ihtiyaç haline gelen yabancı diller için Gençlik Merkezi’nde düzenlediğimiz kurslar ile gençlerimizin kişisel gelişimine katkı sağlıyoruz. İngilizce, İspanyolca ve Arapça derslerimiz hem teorik hem de pratik eğitimleri ile tüm hızıyla devam ediyor. Bunların yanı sıra İşaret Dili, Diksiyon, Bilgisayar ve Bilgisayarlı Muhasebe dersleri de gençlerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşmektedir. Beyoğlu’nda oturan ya da Beyoğlu sınırları içerisinde okuyan 15-30 yaş arasındaki gençler için bir ayrıcalık haline gelen Gençlik Merkezi, eğitimlerinde hız kesmiyor.

Tüm Haberler için Tıklayınız...

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!