<Şubat 2020>
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Sosyal Faaliyetler – Gezilerimiz

İstanbul Arkeoloji Müzesindeyiz…

Bizler bir proje için adım attık ve gençlerimiz bu proje için atılacak adımların yolunu kendi elleri ile inşa etmeye başladılar. Onlar fark ettikler ki aslında birlikte yaşamak ve hareket etmek hiç de zor değil. Önemli olan birbirlerini önemsemeleri ve birliklerinin farkında olarak yaşamayı öğrenmeleri… Çoğu aynı ilçenin bazen aynı mahallenin gençleri olmaları rağmen birbirlerine yaklaşmaktan belki de çekindiler belki de birbirlerini tanıma fırsatı olacak yaşam alanları yaratamadılar… Ama artık buluşacakları ve faaliyetlerde bulanacakları bir alan yaratmaya başladılar…

İstanbul Arkeoloji Müzesini 22 Nisan Pazar günü ziyaret eden katılımcı gençlerden İsmail’den; “Benim birlikte çalıştığım arkadaşım İbrahim gördüğüm şeyleri anlatmamı istedi… Detaylı olarak anlatmaya çalıştım, anlattıklarım arasında özellikle not almamı istediği kısımlar var ise notlarımızı aldık. Okuduklarımız üzerine yorumlar yaptık… Önümüzdeki günlerde yapacağımız faaliyetlerde notlarımızı kullanacağız. Keyifli bir gün geçirdik. Biliyorum ki burada başlayan arkadaşlığımız bizi farklı bir yerlere taşıyacak…”

Gençler ile Miniatürk’deyiz…

Gençler Çiziyor, Gençler Yazıyor! projesinin katılımcı gençleri 06 Mayıs 2007 tarihinde Miniatürk ve Koç Müzesindeydiler. Yapacaklar atölye çalışmaları için notlar alan ve keyifli çalışmalarda bulunan gençler daha sonra Emirgan’a giderek keyifli vakit geçirmişlerdir.

KEFKEN ÇEVRE YAZ KAMPINDAYIZ…

 

Beyoğlu TV

 
Gençler Çiziyor,
Gençler Yazıyor!
(izlemek için tıklayınız)
Gençler Çiziyor, Gençler Yazıyor! projesinin katılımcı gençleri 27 Mayıs 2007 tarihinde “Kefken Çevre Yaz Kampı’nda” öykülerini yazmaya devam ettiler.     

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!