<Eylül 2020>
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Beyoğlu Gençleri Dünyayı Dolaşıyor 2008

Beyoğlu Belediyesi bölgede yaşayan ve okuyan gençleri dünyanın farklı ülkelerinden akranları ile buluşturarak onlara dünya vatandaşı olma fırsatını sunuyor.

“Beyoğlu Gençleri Dünyayı Dolaşıyor Projesi” öğrencileri motive etmek, vizyon ve uluslararası deneyim kazandırmak ve kültürlerarası diyalogu geliştirmeyi amaçlamaktadır. Gençler, değişim programına ortak olan ülkelerdeki kurumlar tarafından bir hafta/ 15 gün boyunca misafir edilerek kendileri için özel olarak hazırlanmış kültürel, sosyal ve sportif etkinliklere katılmaktadırlar.

2004 yılında başlayan projeden bugüne kadar 512 gencimiz faydalanmıştır. Program her yıl artan ülke ortakları ve faydalanan öğrenci sayısı ile 2009 yılında da devam edecektir.

Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerini kapsayan proje detaylarını inceleyip, katılmak istediğiniz program ile ilgili olarak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Beyoğlu Gençleri Dünyayı Dolaşıyor 2008 Galerisi için tıklayınız.

>> Program Katılımcıları<<

Beyoğlu Gençleri Dünyayı Dolaşıyor Katılımcı Listeleri
>> 1. Tunus grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> 2. Tunus grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Almanya grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Bulgaristan grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Fas grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Makedonya grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Mısır grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Ukrayna grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Yunanistan grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Antalya grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Konya grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Nevşehir grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>> Rize grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.
>>Samsun grubu katılımcılarını görmek için lütfen tıklayınız.

>> Haberler <<

Beyoğlu Gençleri Mısır’da...
19 - 28 Ağustos 2008 tarihli Mısır gezimizde Beyoğlu Ticaret Meslek Lisesi ve Dilnihat Lisesi öğrencilerin oluşan 16 kişilik grubumuz döndü.

Beyoğlu gençleri Ukrayna’da...
Dilnihat Özyeğin Lisesi ve Güner Akın Lisesi öğrencilerinden oluşan toplam 12 öğrencimiz Ukrayna Odessa Belediyesi’nin misafiri oldular.

Beyoğlu Gençleri Başbakanımız ile Rize’de Buluştu...
Beyoğlu Gençleri Dünyayı Dolaşıyor projesi kapsamında yurt dışı gençlik değişimlerimizin yanı sıra yurt içinde de projelerimiz devam ediyor.

Mısırlı misafirlerden Başkan Demircan'a ziyaret...
Beyoğlu Belediyesi öğrenci değişim programı kapsamında Beyoğlu'nda buluna öğrenciler ve beraberindeki heyet...

Yurtdışından Gelen Gençler Kefken’de ve Beyoğlu’nda...
Beyoğlu Belediyesi’nin 2004 yılında başlattığı “Gençlik Değişim Programı” çerçevesinde bu yıl da yurtdışından ve yurtiçinden gelen öğrenciler Kefken Çevre Yaz Kampı’nda misafir edilmeye devam ediyor.

Konya’dayız...
Konya Akşehir Belediyesi ile Beyoğlu Belediyesinin birlikte organize ettikleri değişim projesinden yararlanma fırsatı bulan 17 öğrencimiz Konya’ya gitti.

Yunanistan’dayız...
04 Ağustos 2008 tarihinde Yunanistan’da düzenlenen gençlik değişim programına bu yıl Dilnihat Özyeğin Lisesi ve Fındıklı Lisesi’nden 19 gencimiz katılmıştır.

Makedonya’dayız...
Makedonya’da gerçekleşecek olan değişim projesi için 25 öğrencimiz, 31 Temmuz akşamı Beyoğlu Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan tarafından uğurlandı.

Fas Grubumuz İstanbul’da…
23 kişilik Fas grubumuz 31 Temmuz Perşembe günü İstanbul’a döndüler.

Bulgaristan ve Makedonya’dan Gelen Gençler İstanbul’da…
Bulgaristan ve Makedonya’dan gelen 36 gencimizi Kefken Çevre Yaz Kampı’nda misafir ediyoruz.

Bulgaristan’a giden grubumuz Beyoğlu’nda…
Stredetz Belediyesi ile Beyoğlu Belediyesi’nin birlikte gerçekleştirdiği projeden yararlanma fırsatı bulan öğrencilerimiz yurda döndü.

Almanya grubumuzu uğurladık...
Beyoğlu Belediyesi ve Almanya Dortmund Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen gençlik değişim programına; Beyoğlu Tic. Meslek Lisesi ve Ayşe Ege Kız Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan 12 gencimiz katılmıştır.

İsrail’li gençler İstanbul turunda…
Şehrimizi gezip görme fırsatı yakalayan 14 öğrenci, 23 Temmuz Çarşamba günü İstanbul turundaydı.

Beyoğlu gençleri dünyayı dolaşmaya devam ediyor...
Yaz dönemi boyunca öğrenci değişim programlarına aralıksız devam eden Beyoğlu Belediyesi Tunus’a 30 kişilik ikinci öğrenci grubunu uğurladı.

Samsun Grubumuz Beyoğlu’nda...
Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini hayranlıkla gezen grubumuz eğlenceli vakit geçirerek Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği değişim programından fazlasıyla memnun kaldılar.

Bulgaristan grubumuzu uğurladık...
22 öğrencimiz, Beyoğlu Belediyesi ve Sofya-Stredets Belediyesi işbirliği ile düzenlenen gençlik değişim programı çerçevesinde bir hafta boyunca Tornova İlçesi’nde konaklayacaklar.

İstanbul turlarımız devam ediyor...
İsrail, Konya, Rize, Nevşehir’den gelen misafir öğrencilerimiz Koç müzesi, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi gibi İstanbul’un tarihi ve turistik güzelliklerini barındıran bir çok yeri ziyaret ettiler.

Tunus grubumuz yurda döndü...
6 Temmuz tarihinde Tunus programına katılan 30 gencimiz 16 Temmuz Çarşamba günü İstanbul’a döndü.

Fas grubumuzu uğurladık...
Fas’ın Bouznika kentinde düzenlenen “Uluslararası Gençlik Buluşması”nda İngiltere, Senegal, Türkiye, Fransa, Tunus, Filistin, Mısır, Bulgaristan ve Fas gençleri bir araya gelme fırsatı buluyor.

Türkiye’yi de dolaşıyoruz...
13 Temmuz Pazar günü, Ayşe Ege Kız Meslek Lisesi, Güner Akın Lisesi, Dilnihat Özyeğin Lisesi’nin öğrencilerinden oluşan 28 kişilik grubumuzu uğurladık.

Öğrenci gruplarımız İstanbul turunda...
Kefken Çevre ve Yaz Kampı’nda ağırlamak üzere davet ettiğimiz yerli ve yabancı misafir öğrencilerimiz bir hafta boyunca çeşitli aktivitelere katılarak tatil yapma fırsatı yakalarken bir yandan da farklı kültürlere sahip olan diğer arkadaşlarıyla güzel dostluklar kurdular.

Beyoğlu gençleri Tunus’ta...
Beyoğlu Gençleri Dünyayı Dolaşıyor projesi ile seçilen 25 öğrenci ve 5 öğretmenimiz Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından 6 Temmuz Pazar günü Tunus’a uğurlandı.

Beyoğlu gençleri İstanbul’a döndü...
İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi ve Güner Akın Lisesi öğrencileri Antalya’nın Kepez ilçesinde bir hafta boyunca, Kepez Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu etkinlik programına katılan gençler büyük bir keyifle İstanbul’a döndüler.

Nevşehir, Konya ve Yozgat gençleri Beyoğlu’nda…
23-29 Haziran 2008 tarihleri arasında Konya Akşehir Belediyesi’nden 14, Yozgat Sorgun Belediyesi’nden 12, Nevşehir Kaymaklı Belediyesinden de 22 olmak üzere toplam 48 öğrenci Kefken Çevre Yaz Kampı’nda ağırlanmıştır.

Beyoğlu gençleri Antalya’da...
İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi ve Güner Akın Lisesi öğrencileri Antalya’nın Kepez ilçesinde bir hafta boyunca, Kepez Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu etkinlik programına katılacaktır.

Başa dön

 

>> Programlar <<

Program 1
Ülke: Tunus

Kuzey Afrika’nın en önemli turizm bölgelerinden Tunus, projemizin ilk yıllarından itibaren karşılıklı değişim programımızı uygulamakta olduğumuz, en ilgi çeken yerlerden biri. Sıcak iklimi, farklı kültürü, eşsiz sahili ve ülkenin çeşitli bölgelerine günübirlik gezi imkânları ile Tunus, Türk gençlerini ağırlamaya hazır.

Program 2:
Ülke: Makedonya

Avrupa’nın ortasında, bir uçtan diğerine birkaç saatte ulaşmanın mümkün olduğu küçük bir balkan ülkesi Makedonya. Yemyeşil ormanları, berrak akarsuları, Avrupa’nın en büyük ve en derin gölü olan Ohri Gölü ile güzelliği doğallığından gelen bir tanıdık bir ülke. Hemen her köşesinde Osmanlı’dan kalan cami, köprü, çeşme ve benzeri yapılar olan bu güzel ülkede Türkçe en çok konuşulan üçüncü dil. Avrupa’da olmasına karşın sokaklarında gezerken kendinizi daha çok Anadolu ya da Trakya’da bir kentte gezer gibi hissediyorsunuz. Makedonya’da unutulmaz bir deneyim için başvurularınızı bekliyoruz.

Program 3:
Ülke: Bulgaristan

Bulgaristan, Türkiye'nin kuzeybatı kesiminde yer alan, geniş ovaları, nehirleri ve farklı kültür mirası ile dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri. Kuzeyde Tuna nehri, doğuda Karadeniz’in doğal sınırlarını çizdiği ülke, değişim programının her yıl karşılıklı olarak uygulandığı bir proje ortağı. Kültürel ve tarihsel dokuların tanıtılacağı, güçlü dostluk bağlarının kurulabileceği bu programımıza dâhil olmak için hemen başvurun.

Program 4:
Ülke: Fas

Fas, hem Akdeniz’e hem Atlas Okyanusu’na kıyısı olup, Afrika’nın Avrupa’ya yaklaştığı uçta yer almaktadır. Gençler Bouznika şehrinde bulunan okyanus kıyısındaki gençlik kampında farklı ülkelerden gelen gençler ile birlikte çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerde bulunacak, günübirlik gezilerle Kasablanka, Rabat ve Marakeş gibi şehirleri ziyaret etme imkânına sahip olacaklar.

Program 5:
Ülke: Yunanistan

Dünyanın en eski yerleşim ve kültür merkezlerinden biridir Yunanistan. Asırlara uzanan tarihi, doğal ve tarihi zenginlikleri, benzer coğrafi özelliklerden kaynaklı benzer kültürü ile unutulmaz bir serüven yaşamaya hazır olun. Yunanistan’la yapılması planlanan değişim programında gençler kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunacak, gençlik kamplarında çeşitli sportif faaliyetlere katılacaklardır.

Program 6:
Ülke: Belçika

Avrupa Birliği Gençlik Programları tarafından desteklenen AB projesi kapsamında uygulanması düşünülen proje ile gençler AB’yi daha yakından tanıma imkânına sahip olacaklar.

Program 7:
Ülke: Fransa

Avrupa Birliği Gençlik Programları tarafından desteklenen AB projesi kapsamında gerçekleşecek olan festival programına Beyoğlu bölgesindeki okullardan gençlerimiz katılarak, uluslararası organizasyonda dünyanın farklı ülkelerinden gelen onlarca öğrenci ile bir arada olma ve kültürlerarası diyalog yılı kapsamında farklı aktivitelerde yer alma imkânı bulacaklar.

Program 8:
Ülke: Mısır

Kuzey Afrika’nın en gizemli, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Mısır, projemize yeni dâhil olan ülkelerden biri. Benzersiz tarihi kalıntıları, kendine özgü turistik mekânları, Akdeniz’e olan kıyıları ve gizemli kültürü ile Mısır, Beyoğlulu gençleri en etkili ve unutulmaz biçimde ağırlamaya hazır.

Program 9:
Ülke: Suriye

Güney komşumuz Suriye de bu yıl değişim programına ilk kez dâhil olan ülkelerden biri. Sıcak Akdeniz iklimi, lezzetli mutfağı, konuksever insanları ile Suriye, Türk gençlerinin yabancılık çekmeyeceği bir ülke. Gençlik kamplarında konuk edilecek gruplar farklı aktivitelerde bulunup, Arap akranları ile kültürlerinin ortak yönlerini paylaşacaklar.

 

BEYOĞLU GENÇLERİ TÜRKİYE’Yİ DE DOLAŞIYOR!

Gençlerimiz Türkiye’nin farklı illerini gezerek tanıma fırsatına da sahip oluyorlar. Ziyaret edilen şehirlerin kültürel ve tarihsel özelliklerini öğrenen gençler, kurdukları arkadaşlıklar ve paylaştıkları ortak yönleri ile unutulmaz anlar yaşıyorlar.

2008 yılında değişim yapılması planlanan şehirler,
Manisa,  Rize, Samsun-Gazi,  Konya-Akşehir, Nevşehir-Kaymaklı, Antalya-Kepez

 Beyoğlu Gençleri Dünyayı Dolaşıyor! Projesi ile ilgili detaylı ayrıntı için: Beyoğlu İlçesi Lise Müdürlükleri’ne danışabilir veya bizimle buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.


Beyoğlu Belediyesi Ulaşım Sponsoru

 

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!