<Eylül 2020>
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Kefken Çevre Yaz Kampı

"BEYOĞLU’NUN KARADENİZDEKİ KIYISI: KEFKEN ÇEVRE VE YAZ KAMPI"

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından altı yıldır başta Beyoğlu gençlerine olmak üzere, tüm Beyoğlu vatandaşlarına, Beyoğlu’nun Karadeniz’e açılan kapısı Kefken Çevre ve Yaz Kampı’nda hizmet verilmektedir.

Gençlerin kültürel, sosyal, sanatsal ve bedensel olarak gelişimine katkı sağlamak amacıyla oluşturulmuş doğa harikası kamp alanı gençlerin yaz tatillerinin değerlendirilmesi, kişisel gelişimleri açısından eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Gençler için karne hediyesi niteliği taşıyan Kefken Çevre ve Yaz Kampı programı çerçevesinde, Beyoğlu’nun gençleri ve çocukları yetenekleri dâhilinde branşlara yönlendirilerek öğrenmenin en eğlenceli deneyimini yaşıyorlar, akranlarıyla güzel diyaloglar kurarak dostluğun, anlayışın ve hoşgörünün anlamını daha iyi pekiştirmiş oluyorlar.

46 dönümlük arazi üzerinde 5 adet 2 katlı evde 16 oda ile 23 adet müstakil olmak üzere toplam 39 adet odadan oluşan; ayrıca yönetim odası, yemekhane, kafeterya, bilgisayar ve toplantı salonu, psikolojik danışman odası, lobi ve revirden oluşan üç katlı sosyal tesis ve amfi tiyatro, yüzme havuzu, futbol-basketbol-voleybol sahalarını barındıran kampımızda, öğrencilerimize daha iyi hizmet vermek ve ihtiyaçlarını karşılamak için, İdari Amir, Büro Çalışanları, Öğretmenler, Psikolojik Danışman, Doktor, Hemşire, Yemekhane Personeli, Güvenlik Personeli, Teknik Eleman, Temizlik Görevlisi olmak üzere 60 personel ile hizmet verilmektedir.

Öğrencilerin kullanımına sunulan http://kefken.beyoglu.bel.tr resmi internet sitemizde,  kamp ve öğrenci faaliyetlerine ait bilgi, haber, fotoğraf ve tanıtım filmleri yer almaktadır.  Kampımıza katılan öğrencilere ilk gün kamp hakkında bilgi verilir. Günlük çalışma programı anlatılarak, katılmak istedikleri branşı seçmeleri sağlanır.

Branşlar, sportif ve sanatsal olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Sportif branşlar; Futbol, Voleybol, Geleneksel Çocuk Oyunları, Basketbol, Yüzme, Badminton, Masa Tenisi, Satranç. Kamp içinde, öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirmesi için orman içi minyatür oyun alanları, bedensel aktiviteleri gerçekleştirecekleri 800 metrekare kullanımlı futbol sahası, 200 metrekare kullanımlı yüzme havuzu, standartlara uygun voleybol ve basketbol sahaları, badminton sahası ve bir de amfi tiyatro yer almaktadır. Bedensel branşları seçen öğrencilerin tüm etkinliklerden faydalanmaları için, her gün farklı bir branşa katılmaları sağlanır. Öğrencilerimizin gerek takım halinde, gerekse bireysel katılımları sağlanarak turnuvalar düzenlemekte ve başarılı olan öğrencilerimize ödül verilmektedir.

Öğrencilerin tercih edeceği sanatsal branşlar ise, tiyatro, müzik, modern halk dansları, halk oyunları,  dünya dansları ve resimdir.  Konusunda uzman, lisanslı ve deneyimli öğretmen kadromuz, öğrencilerimize bir haftalık süre boyunca temel eğitim vermektedir. Öğrencilerimiz, Amfi Tiyatroda yapılan programlarda, bu eğitim ile pekiştirdikleri kişisel yeteneklerini gösterme imkanı bulmaktadır.

Kampa katılan öğrenciler, her hafta bir “temel değer” işlemektedirler. Merhamet, hoşgörü, vatan sevgisi, birlik ve beraberlik gibi insanlığı kucaklayan değerleri pekiştirmek ve kişiler arasındaki bağlılığı artırmak için yapılan Değerler Eğitimi, yapılan bir sunum ile kamptaki tüm öğrencilere aktarılmaktadır.
2017 yılı sonu itibarı ile kampımıza, 69 bin 39’u öğrenci160 bin 627 ’si günübirlik vatandaş,  belediye personeli ve aileleri, emniyet mensupları, köy dernekleri ve engelli vatandaşlarımız olmak üzere toplam 229 bin 666 kişi katılmıştır

Kefken Web Sitesi İçin Tıklayınız.

Kefken Tanıtım Filmini İzlemek İçin Tıklayınız.

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!