<Eylül 2020>
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Beyoğlu Belediyesi Yaz Okulları

Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın genç dinamik bakış açısının yansıması olarak ortaya çıkan ve her yıl devam eden Yaz Spor Okullarına ilçemizdeki çocukların yaz dönemlerini verimli geçirmeleri için çeşitli branşlarda kurslar açılmaktadır.Bunlar ;

Yüzme Okulu

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yapılan hizmetlerin yarısının çocuk ve gençler odaklı olmasından yola çıkarak, üç tarafı denizle çevrili Beyoğlu’nda, henüz denize girme imkânı bulamayan çocukların güvenli bir şekilde yüzme öğrenmelerine olanak sağlayacak yüzme okulunun önemine vurgu yapmaktadır.

Bu vizyonla yola çıkan Belediyemizce Yaz Yüzme Okulu ile hijyen şartlarına uygun, çağın gerektirdiği modernlikte olan havuzlarda profesyonel antrenörler eşliğinde 7-14 yaş arasındaki çocuklar için ücretsiz yüzme eğitimi verilmektedir. 2009 yılında 1000, 2010 yılında 2500 çocuk Yaz Yüzme Okulu sayesinde yüzmeyi öğrendi.  2011 yılında da geleneği bozmayarak çalışmalarımız sonucunda 3000 yeni çocuk yüzmeyi öğrendiler.

Eğitimlerin devam ettiği havuzlar başlıca;

  • Orbay İlköğretim Okulu Yüzme Havuzu
  • Firuzağa İlköğretim Okulu Yüzme Havuzu
  • İ.T.O Kadınlar Çeşmesi İlköğretim Okulu Yüzme Havuzu

Yaz Yüzme Okullarının Standardizasyonu:

  • Yarı olimpik yüzme havuzu
  • En az 6 soyunma kabini
  • En az 3 duş
  • Profesyonel 4 yüzme antrenörü
  • 2 güvenlik görevlisi
  • 1 havuz temizlik elemanı

Not: Yüzme dersleri sırasında kullanılan çocukların şortları, havluları, terlikleri ve diğer yüzme araç gereçleri Beyoğlu Belediyesi tarafından temin edilmektedir.

Aqua Park

Yazın kavurucu sıcaklarında çocuklar için en güzel şey suya girip oyun oynayarak serinlemektir.

Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın çocukların daha bilinçli ve  çevreye duyarlı bireyler olması ayrıca  toplumdaki çevre farkındalığını arttırmak adına  çocuklar için oluşturulmuş projelere bir yenisi daha eklendi.

Yaz sezonu boyunca haftanın altı günü hizmet veren  Şişme Aqua Park çocukların yaz aylarında vazgeçemedikleri oyun alanı haline geldi. Şişme Aqua Park, her gün 12.00 – 18.00 saatleri arasında 3 havuz görevlisi, 2 güvenlik görevlisi ve 4 uzman eğitmen eşliğinde çocukların hizmetindedir. Aqua Parkta çocuklar doyasıya eğlenmeleri için 2 adet su kaydırağı, 2 adet yüzme havuzu 1 adet tramplen ve 4 yaş altı çocuklar için oyun alanı bulunmaktadır.

Çocukların çevreye duyarlı ve farkındalığını arttırmak adına başlatılan bu projeye giriş bileti almak için sadece 1 adet geri dönüştürülebilir atık maddesi getirmeniz yeterli. Hasköy sahili Beyoğlu Yelken Okulu yanında yer alan eğlence dünyasına tüm çocuklarımız davetlidir.

Basketbol Okulu

Geçmişte ve günümüzde basketbolda çeşitli başarılara imza attık. Elde etmiş olduğumuz bu başarılara yenilerini eklemek hem de dünyaya damgasını vuracak yeni Hidayet’ler yetiştirmek amacı ile başlatmış olduğumuz Yaz Basketbol Okulu tamda amacına hizmet etmektedir.

Bu amaç çerçevesinde yaz sezonunda gerçekleştirdiğimiz Yaz Basketbol Okulu profesyonel antrenörler eşliğinde Orbay İlköğretim Okulu Spor Salonunda devam etmektedir. 

Futbol Okulu

Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan’ın koymuş olduğu büyük hedefle yola çıkıp geleceğin şampiyonlarını ve gol krallarını yetiştirmek için hiç durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalarımıza Futbol Okulunu da ekledik.

Uzman Antrenörler eşliğinde Sütlüce Spor Tesislerinde hafta da üç gün birer saat eğitim verilmektedir.

Voleybol Okulu

Voleybol Spor Okulu’na katılan öğrencilerimize sporu ve özellikle voleybolu sevdirmek ve öğrencilerimize voleyboldaki temel hareketleri öğreterek, branşa yönelik fiziksel gelişmelerini ortaya çıkartmak hedefimizdir.

Uzman Antrenörler eşliğinde haftada iki gün birer saat olan çalışmalarımız Orbay İlköğretim Okulu Spor Salonunda gerçekleşmektedir.

 

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!