<Haziran 2020>
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Avrupa Gemisi Gençlik Merkezi’nde..

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü işbirliği ile Ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak “Avrupa Gemisi” isimli Avrupa Birliği bilgilendirme seminerleri Gençlik Merkezi’nde düzenleniyor.
 
Eğitim yılının sonuna kadar her ay Salı ve Perşembe günü Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde sohbet şeklinde verilecek olan eğitimlerde, Beyoğlu Belediyesi sınırları içerisinde yer alan 20’den fazla okulun 9.sınıf öğrencilerinin Avrupalılık üzerine düşünmeleri amaçlanıyor.
 
Avrupalılık, çok kültürlülük ve Avrupa vatandaşlığından doğan hak ve yükümlülüklerin anlatıldığı atölye şeklindeki eğitimlerle, ayrıca gençlerin yaşadıkları sokak, kent, ülke ile bağlantılı ancak çok daha büyük bir bütünün parçası olduklarını kavramaları, bunun getirdiği hak ve sorumluluk bilinci edinmeleri de amaçlanıyor. Eğitim sonunda ise Avrupalılık bilincinin artması, öğrencilerin hoşgörü, birlikte varolma, eşitlik, demokrasi,çevrenin korunması gibi kavramları içselleştirmesine katkıda bulunulması olmak hedefleniyor.
 
Sohbetlerde, “Avrupa hakkında neler biliyoruz?”, “AB nedir?”, “AB’ye girmek Türkiye için iyi midir?”, “AB neler yapar?”, “AB’nin amaçları”, “Parlamento”, “Konsey”, “Komisyon”, “Genişleme”, “Avrupalılar” konuları konuşulacak. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 1,5-2 saatlik atölyelerden oluşacak olan eğitim çalışmalarının, tekrarlanan toplantılar ile süreklilik arz etmesi sağlanacak.
 
Seminerler İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Direktörü Prof.Dr.Ayhan KAYA, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Lisans Programları Koordinatörü Yrd.Doç.Dr. Senem AYDIN, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Uluslar arası İlişkiler Öğretim Görevlisi Dr.Yaprak GÜRSOY, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Proje Sorumlusu Ceren GÖKÇE, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Akademik Programlar Sorumlusu Aslı AYDIN tarafından verilecektir.
 
Seminerler her Çarşamba  günü 10.00 – 12.00 saatleri arasında Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’nde gerçekleştirilen seminerlere Beyoğlu ilçesinde bulunan 21 lisemiz katılmaktadır. Düzenlenen seminerlere her sene yaklaşık 1.000 öğrencimiz katılmakta olup ve seminerlerin sonunda bütün öğrencilerimize katılım sertifikası veriliyor.
 

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!