<Eylül 2020>
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Beyoğlu’nda Sinema Günleri

Açıkhava Sinema Keyfi Beyoğlu’nda Bir Başka Güzel

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın girişimiyle İstanbul’un o eski nostaljik Açıkhava Sinema Günleri artık tarih olmaktan çıkıp Beyoğlu’nun önemli semtlerinden olan Şişhanede Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezinde adeta küllerinden yeniden doğup tarihe tanıklık ediyor.

Anne ve babamızdan çocukluk zamanımız da hep duyduğumuz bir şey vardı ki sadece hayalimizde canlanan  yaz akşamlarında  sinema keyfini Açıkhava da yaşamak. İşte şimdi gerçek oldu.

2011 yılında başlatılan Açıkhava Sinema Günleri Ağustos ayı boyunca her akşam saat 22.00 de birbirinden güzel filmlerle izleyicinin karşısına geçip tam not aldı.

Açık Hava Sineması; 2012’de vizyona giren, sinemaseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan “Fetih 1453” filmi, Madagaskar ve Paris'te Çılgın Macera filmleri izleyici ile buluştu.04-22 Eylül 2012 tarihleri arasında 7 farklı noktada 12 seans 3.900 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Okmeydanı Sinema Günleri

04 Mart - 31 Mayıs  tarihleri arasında düzenlenen sinema günleri,  “Evim Sensin” filmiyle başladı.

Sinema günlerinin ilk konukları Beyoğlulu kadınlar oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü de kapsayan hafta boyunca  , başrollerini Fahriye Evcen ve Özcan Deniz’in paylaştığı ve vizyonda kaldığı sürece yoğun ilgi gören “Evim Sensin” filmini izlediler.

Okmeydanı Gençlik Merkezi Ücretsiz Sinema Günlerinde Uzun Hikaye ve Taş Mektep filmleri de gösterildi. Sinema günlerinde sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de gösterimler oldu.

Sevimli Balık Pupi ve Buz Devri 4, ilçedeki ilköğretim öğrencilerine sinema izleme kültürü kazandırırken keyifli dakikalar yaşatıldı.

Sinema günleri boyunca hafta sonları gösterilen filmleri ilçe halkımız ücretsiz izleyebildiler.

Okmeydanı Sinema Günleri Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı Gençlik Merkezi’nde hafta içi her gün çocuklara yönelik ücretsiz sinema günleri düzenliyor.

Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı Gençlik Merkezi’nde ücretsiz olarak sinema günleri düzenliyor. 2 Aralık – 14 Ocak tarihleri arasında hafta içi her gün gösterime sunulacak filmleri çocuklar ücretsiz olarak izleyebiliyor.

Beyoğlu’nun çocuklarını sanata alıştırarak sosyal yönden nitelikli ve daha sağlıklı nesiller yetiştirmek adına yoğun çaba harcayan Beyoğlu Belediyesi, çocuklara yönelik düzenlemiş olduğu etkinliklerle hem çocuklara ışık tutuyor hem de geleceğe yönelik sağlam adımlar atıyor.  

Okmeydanı Sinema Günlerinde, tek pervaneli sıradan bir uçak olan ve hayali akrobasi uçağı olmak olan Dutsy’nin maceralarının konu edildiği Uçaklar filmi ile zorba bir köpekbalığı tarafından kaçırılan arkadaşlarını kurtarmak isteyen balıkların hikayesini anlatan Cesur Balıklar 2 filmi gösteriliyor.

Çocukların büyük bir keyifle izlediği filmler, hafta içi her gün saat 10:00 ile 13:00 arasında ücretsiz olarak Okmeydanı Gençlik Merkezi’nde yayınlanıyor.

>

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!