<Eylül 2020>
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

G20 Semineri Gençlik Merkezinde Yapıldı

TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü ve Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı Bahadır Kaleağası Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde “G20 Gezegeni” adlı bir seminer verdi

Yazar kimliği ile de tanınan Kaleağası’nın konusu AB (Avrupa Birliği) idi. Gençlik Merkezi’nin konferans salonunda gerçekleşen seminer gençler yoğun ilgi gösterdi. Kaleağası seminerde ilk olarak 21’nci yüzyıl liderliğini, iletişimini ve gençliğini değerlendirdi. Dünyanın nasıl değiştiğini örneklerle anlatan Kaleağası Avrupa’nın hangi yöne gittiği konusunda da bilgiler verdi. Türkiye’nin dünyadaki ülkelerin değişiminden ve Avrupa’nın yönünden nasıl etkileneceği hakkında bilgilerini paylaştı.
Katılımcılar ilgiyle izledikleri seminerde Kaleağası’na, Avrupa’daki gelişmeler ve Türkiye’ye etkileri ile ilgili sorular yönelttiler. Kaleağası, Türkiye ve Avrupa Birliği’ne ilişkin “geleceğin kısa tarihini” anlattığı seminer sonunda “G20 Gezegeni” kitabını imzalayarak seminere katılanlara hediye etti.
 
 
2.Gençlik Buluşması Çoşkulu Geçti
 
Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin “2.Gençlik Buluşması” coşkuyla geçti. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan gençlerin performanslarını sergilediği gecede onlarla birlikte pasta kesti, fotoğraf kulübünün sergisini açtı
 
Beyoğlulu gençler belediye başkanları Ahmet Misbah Demircan’la birlikte unutulmaz bir program daha yaşadı.  Her yıl Ocak ayında düzenlenen gençlik buluşmasının 2012 yılı programı Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti. Partiye gençlik merkezindeki eğitim programlarına katılan öğrenciler ve ilçede yaşayan gençler katıldı. Yoğun okul maratonu arasında kendileri için düzenlenen programda Oldukça coşkulu saatler geçiren gençler, stres atma fırsatı yakalarken,  sınavlar için de moral depoladılar.
 
Gençler Belediye Başkanlarıyla Pasta Kesti
 
Coşkulu program gençlik merkezinin fotoğraf kulübü sergisinin açılışı ile başladı. Serginin açılışını yapan Demircan sergiyi gençlerle birlikte gezdi. Daha sonra gençlik merkezinin çok amaçlı salonuna geçildi ve eğlence başladı. Gençlik merkezinin müzik branşı öğrencileri sahneye çıkarak unutulmaz bir konser verdi.  Salonu dolduranlar şarkılara eşlik etmeyi ihmal etmedi. Gecede gençleri yalnız bırakmayan Demircan gençlerin temposuna ayak uydurdu. Gecede doyasıya eğlenen gençlere bir de sürpriz vardı. Gecenin en tatlı dakikaları pasta kesiminde yaşandı. Demircan, gecenin pastasını gençlerle birlikte kesti, kendi elleriyle gençlere pasta ikram etti. Belediye başkanları ile eğlenceli bir gece yaşamanın mutluluğu gözlerinden okunan gençler gece boyunca Demircan’ın yanından ayrılmadılar.
 
Başkan Demircan: İkinci Gençlik Merkezi Okmeydanı’nda
 
Demircan, başta Kefken Çevre Yaz Kampı, yurtdışı değişim programları olmak üzere Beyoğlu Belediyesi’nin gençler için yaptığı projeler hakkında bilgisini verirken, Okmeydanı’nda açılacak gençlik merkezinin müjdesini de verdi.
Beyoğlu’nun kuzeyinden güneyine gençlere gençlik merkezi açtıklarını ifade eden Demircan “Gençlik merkezimiz her şeyiyle fırsat tanıyan bir merkez. Kültürde, sanatta, eğitimde, tiyatroda, müzikte bende varım diyen gençlerimiz için gençlik merkezimizde her türlü olanağı sunuyoruz. Yakında Okmeydanı semt konağı yanında sizin için yaptırdığımız gençlik merkezimizi hizmete açacağız. Böylece, Beyoğlu’nun kuzeyinden güneyine kadar gençlerimize imkanlar sunacağız” dedi. Kendileri için açılacak ikinci gençlik merkezi müjdesini coşkulu alkışlarla karşılayan gençler Demircan’a sevgilerini ve teşekkürlerini bol bol fotoğraf çektirerek gösterdi

 

“Gençlik Buluşmaları”nda Görgün Taner’le Sanat Konuşuldu

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin mart ayı “Gençlik Buluşmaları”nın konuğu olan İKSV Genel Müdürü Görgün Taner sanat ve kültürle yaşayan biri olarak tecrübelerini gençlerle paylaştı

Gençlerin kültür ve sanatla buluşma noktası olan Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi, her ay düzenlenen Gençlik Buluşmaları ile vizyonuna, fikirlerine ve tecrübelerine saygı duyduğu, konusunda uzman isimleri gençlerle buluşturmaya devam ediyor. TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü ve Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı Bahadır Kaleağası’nın katılımı ile başlayan “Beyoğlu Gençlik Buluşmaları”nın ikincisine İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) Genel Başkanı Görgün Taner konuk oldu.

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Taner, sanat ve kültürle yaşayan biri olarak tecrübelerini gençlerle paylaştı. İki saat süren söyleşide sanatın tanımı, sanat algısının insanlarda nasıl değiştiği, kültür ve sanatı hayatımıza neden ve nasıl dahil etmemiz gerektiği tartışıldı. Çağımızdaki gençlerin en büyük sorununun can sıkıntısı olduğunu ifade eden Taner, bunun sebebini gençlerin kültür ve sanattan uzak olması olarak değerlendirdi. Söyleşiye katılan gençlere kendilerini sosyal hayatta rahat ifade edebilmeleri için hayatlarında kültüre ve sanata yer açmalarını tavsiye etti.  Sanat mekanlarının öneminde de değinen Taner, “Sanat emek ister, mekan ister. İçinde bulunduğumuz çağda yalnız sanatı yapmak tek başına yeterli değildir. 17 milyon insanın yaşadığı İstanbul’da, kültür - sanat mekanlarının sayısı yetersiz. Bu mekanların sayısı ancak bireylerin etkinliklere katılımının artması ve daha fazlasını talep etmeleriyle mümkündür” dedi.

Gençlerinde fikrilerini paylaştığı söyleşide söz alan Beyoğlu Belediyesi Gençlik Orkestrası'nın üyelerinden Çağdaş Çağdaş Mirşamoğlu eğitim için Van’dan İstanbul’a geldiğini belirterek, “Van’da kültür ve sanat etkinlikleri çok kısıtlıydı. Beyoğlu’nun her yerinde bir etkinlik var. Bunlara katılmamak için bahane üretmemeli ve sanatı tanımak için fırsat yaratmalıyız” sözleri salondaki arkadaşlarından alkış aldı.

Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Özcan Tokel, söyleşinin sonunda Taner’e katılımı için teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!