<Temmuz 2020>
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

''Logicomix: Bir Çizgi Romanın Doğuşu'' Sergisi

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Sanat Galerisi’nde

 

Yer: Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Sanat Galerisi
Tarih: 28 Mart Perşembe-06 Nisan Cumartesi

Dünyada 25 ülkede yayımlanan, yayımlandığı her ülkede okurlardan büyük ilgi gören ve Treviso Çizgi Roman Festivali “En İyi Çizgi Roman Ödülü” dahil pek çok uluslararası ödül kazanan, Logicomix adlı çizgi roman Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Sanat Galerisi’nde düzenlenen bir sergiye konu oluyor.

Kitabın Türkiye’deki yayıncısı Albatros Kitap ile Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından 28 Mart Perşembe - 06 Nisan Cumartesi tarihleri arasında düzenlenecek sergide okurlar, Logicomix’in yapım aşamalarını ayrıntılı olarak görebilecek.

“Logicomix: Bir Çizgi Romanın Doğuşu” sergisi “Temalar”, “Yapım aşamaları”, “Bilim insanları”, “Mekânlar”, “Yaratıcı ekip” ve “Logicomix hakkında” adlı toplam altı bölümden oluşuyor.

Sergi 6 Nisan 2013 tarihine kadar Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Sanat Galerisi’nde gezilebilir.

Tarih: 28 Mart Perşembe-06 Nisan Cumartesi
Yer: Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Sanat Galerisi

LOGICOMIX hakkında:

Dünyada 25 ülkede yayımlanıp, pek çok uluslararası ödül kazanmış LOGICOMIX (http://www.logicomix.com/), büyük matematikçi, felsefeci, barışsever Prof. Bertrand Russell’ın yaşamına ve Boole, Moore, Leibniz, Frege, Aristoteles, Cantor, Gauss, Klein, Dedekind, Poincaré, Hilbert, Bolzano, Peano, Wittgenstein gibi bilim insanlarına da yer veren, benzeri olmayan bir çizgi roman. Logicomix, tüm dünyada ve Türkiye’de hem sosyal bilimler hem de fen bilimlerine ilgi duyan okurlarca çok sevildi. Logicomix, ABD ile bazı Avrupa ülkelerinin lise ve üniversitelerinde matematik, felsefe, bilgisayar, mantık, tarih eğitimi alan öğrencilere yardımcı ders kitabı olarak okutuluyor.

 

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!